headerimage
Start Bezpieczeństwo
PDF Drukuj Email

Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko”


7 października 2016 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli PKP Polskie Linie Kolejowe S.A z Gdyni, którzy w ramach  kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko” spotkali się z uczniami klas pierwszych i dziećmi z oddziałów przedszkolnych.

 

 

Profilaktyczny film, prezentacja i pogadanka nt. bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych i „dzikich przejść” bardzo podobały się naszym najmłodszym uczniom.

Najwięcej radości  sprawił dzieciom występ przewodnika psa pana Andrzeja Krinezkiego      z posterunku SOK w Tczewie.

 

Więcej zdjęć w galerii

Beata Kośnik


DEBATA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

 

Dnia 28 września 2016 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w szkole oraz placówkach oświatowych.

Bezpieczeństwo w szkole oraz odpowiedzialność prawna nieletnich to główne tematy omawiane w czasie tej debaty.

Debata była okazją do dyskusji i wypracowania wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa.W debacie uczestniczyli funkcjonariusze starogardzkiej komendy: Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. inspektor Piotr Wiśniewski, specjalista Zespołu ds. Nieletnich podkom. Mariusz Bucikiewicz,  specjalista Zespołu ds. Nieletnich sierż. sztab. Małgorzata Szweda, oficer prasowy asp. sztabowy Marcin Kunka oraz sekretarz Gminy Zblewo Pan Daniel Szpręga, kierownik ZEAPOW Pan Marek Mischke, dyrektorzy szkół i przedszkoli, pedagodzy, psycholodzy.

Debatę poprowadził kierownik Posterunku Policji w Zblewie asp. sztab. Arkadiusz Makowski.

 


Policjanci, którzy na co dzień pracujący z młodzieżą, przekazali zebranym swoje spostrzeżenia. Funkcjonariusze zaprezentowali również film dotyczący zasad postępowania w przypadku zagrożenia.

Uczestnicy debaty mówili o tym jak ważna rolę odgrywa policjant, który zna szkołę, jej uczniów i to, że jego wizyty w placówce są niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz profilaktyki. Uczestnicy podkreślali potrzebę organizowania cyklicznych spotkań z uczniami.

film

Więcej zdjęć w galerii

 
Designed by victor