Start Lekkoatletyka
PDF Drukuj Email

ROK SZKOLNY 2016/2017

Zawody gminne w czwórboju lekkoatletycznym

9 maja 2017 roku uczniowie zblewskiej podstawówki uczestniczyli w zawodach gminnych w czwórboju lekkoatletycznym, w skład którego wchodzą : bieg na 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m.

6. Alicja Sobczyk – 109 pkt.

Łącznie uczennice uzyskały 806 pkt. ( suma pięciu najlepszych wyników) i  zajęły IV miejsce w gminie.

Justyna Prychła

ROK SZKOLNY 2015/2016

ZAWODY GMINNE W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

29 kwietnia 2016r. uczniowie z Publicznej  Szkoły Podstawowej w Zblewie brali udział w gminnym czwórboju lekkoatletycznym. Uczniowie startowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych tj. skoku wzwyż, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 m oraz w biegu na 600 m -  dziewczęta i 1000 m  - chłopcy. Dziewczęta  zajęły IV miejsce zdobywając 677 punktów, natomiast chłopcy zajęli II  miejsce.

12. Kacper Jędryka

Opiekunem zespołu chłopców jest Pani Agnieszka Bednarek, dziewcząt  - Justyna Prychła.

ROK SZKOLNY 2012/2013

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY
CHŁOPCÓW

Po wygranych gminnych mistrzostwach w czwórboju LA odbywających się w Pinczynie i rejonowych zawodach w Skarszewach, drużyna chłopców przystąpiła do finału powiatowego w Skórczu. Rywalizując w czterech konkurencjach lekkoatletycznych najlepiej chłopcy wypadli m.in. w piłeczce palantowej i biegu na 60 m. Niestety zabrakło punktów do miejsca medalowego i ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce. Gratulacje dla chłopców za awans do finału powiatowego i walkę o punkty w każdej konkurencji.

dziewcząt szkoły podstawowej

27 kwietnia 2013 roku uczniowie ze szkoły podstawowej w Zblewie uczestniczyli w zawodach gminnych w czwórboju lekkoatletycznym ( bieg na 60m, bieg na 600m, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową ) Uczniowie rywalizowali z czterema drużynami z naszej gminy i zajęli I miejsce.

Najlepszą zawodniczką z naszej szkoły, która uzyskała 190 punktów była Monika Naczyk.

Pozostałe zawodniczki to: Aleksandra Faleńska – 188 punktów, Dagmara Dzierżak – 181 punktów, Karolina Fojut – 159 punktów, Dagmara Smażych – 146 punktów, Maja Puttkammer – 114 punktów. Do ogólnej punktacji drużyny brane są pod uwagę wyniki 5 najlepszych zawodniczek i suma ich wyniosła 864 punkty.

8 maja 2013 r. dziewczęta reprezentowały naszą gminę na zawodach rejonowych w Skarszewach, gdzie zajęły II miejsce.

Gratuluję!

Opiekun zespołu: Justyna Prychła

rok szkolny 2011/2012

9 maja 2012 r. dziewczęta ze szkoły podstawowej brały udział w gminnym czwórboju lekkoatletycznym. Czwórbój składa się z 4 konkurencji lekkoatletycznych : biegu na 60 m, skoku wzwyż lub skoku w dal (do wyboru), rzutu piłeczką palantową i biegu na 600 m. W zawodach gminnych dziewczęta zdobyły 967 punktów i zajęły I miejsce , awansując do zawodów rejonowych.

Naszą szkołę reprezentowały:

Beata Zagórska, Aleksandra Faleńska, Marta Sikora, Kornelia Gulan, Dagmara Dzierżak, Dominika Gapska

Najlepszą uczestniczką zawodów była Beata Zagórska, która zdobyła 287 punktów.

Dziewczęta zakwalifikowały się na zawody rejonowe, w które odbyły się 11 maja 2012 r. w Skarszewach. Podczas tych zawodów dziewczęta ponownie zajęły I miejsce i wywalczyły sobie udział w zawodach powiatowych.

Beata Zagórska pobiła swój rekord życiowy w skoku wzwyż, osiągając wynik 1,35 m. Drużyna zdobyła 938 punktów.

18 maja 2012r. w Skórczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w 4 – boju LA dziewcząt szkół podstawowych. w końcowej rywalizacji dziewczęta zdobyły łącznie 923 punkty i II miejsce w powiecie. GRATULUJEMY!!!

Tekst i zdjęcia: Justyna Prychła

Rok szkolny 2010/2011

30 KWIETNIA 2011 r. w Pinczynie odbyły się gminne zawody w czwórboju LA dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m i bieg długi – dziewczęta na 600 m, a chłopcy na 1000 m. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce.