headerimage
Start Osiągnięcia Rok szkolny 2010/2011 Osiągnięcia_2010/2011
PDF Drukuj Email

SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

 

ZAŁĄCZNIK   "SUKCESY"


Najlepszy w Gminie Zblewo absolwent gimnazjum


Kamil Trzebiatowski został laureatem konkursu Najlepszy Absolwent Gimnazjum Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2010/2011


Uroczysta Gala odbyła się 18 czerwca 2011 r. w BIBLIOTECE GŁÓWNEJ Uniwersytetu Gdańskiego.

W uroczystości wręczenia nagród laureatom X edycji konkursu  udział wzięła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

W nagrodę najlepszemu w gminie Zblewo absolwentowi gimnazjum Wójt Gminy ufundował obóz żeglarski, na którym młodzież zdobywa patenty żeglarskie. Jest to okazja nie tylko do wypoczynku letniego, ale i możliwość rozwijania zainteresowań.

Kamil jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Historii. Godnie reprezentował szkołę w licznych konkursach na szczeblu gminnym, rejonowym, powiatowym i wojewódzkim. Pełnił funkcję chorążego Pocztu Sztandarowego Szkoły.

 

Więcej zdjęć z uroczystości w galerii

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


 

„Szczęśliwa Trzynastka”


Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego pod hasłem "Pomorskie - dobry kurs na edukację" realizuje systemowe regionalne projekty edukacyjne współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem podejmowanych przedsięwzięć jest zarówno stwarzanie jak najlepszych warunków dla rozwoju uczniom uzdolnionym zwłaszcza w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, jak i skuteczne wyrównywanie szans edukacyjnych tym uczniom, którzy napotykają na różnego typu bariery.

W dniu 26 października 2010 r. Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego zatwierdzona została lista stypendystów projektu na rok szkolny 2010/2011.

Stypendium uzyskało 13 uczniów naszej szkoły: 7 obecnych - Katarzyna Adrych, Lidia Dolna, Daria Filipska, Ewa Gila, Magdalena Gila, Miriam Jendernalik, Agnieszka Wojak

i 6 czerwcowych absolwentów 2009/2010 – Marika Begier, Patryk Borkowski, Martyna Czubkowska, Mariola Dolna, Adrian Gumiński, Joanna Koss.

W dniu 10 listopada 2010 r. w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się konferencja, w trakcie której 400 uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyznane zostały stypendia na rok szkolny 2010/2011 w ramach kolejnej, czwartej edycji w/w projektu.

W uroczystości wręczenia stypendium uczestniczył Zastępca Wójta Gminy Zblewo Pan Artur Herold, który składając gratulacje wręczył stypendystom symboliczne róże.

 

 

Na zdjęciu nasi stypendyści wraz z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Panem Mieczysławem Struk.

Od lewej (rząd pierwszy): Gila Ewa, Filipska Daria, Wojak Agnieszka, Adrych Katarzyna, Gila Magdalena, Gumiński Adrian, Koss Joanna, Beger Marika, Dolna Mariola, Czubkowska Martyna, Borkowski Patryk;

Od lewej (rząd drugi): Dolna Lidia, Jendernalik Miriam.

 

 

Na zdjęciu stypendyści wraz z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Panem Mieczysławem Struk, Zastępcą Wójta Gminy Zblewo Panem Arturem Heroldem i nauczycielami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

Stypendia za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe


W myśl słów „Młodości! Ty nad poziomy wylatuj”, 6 października 2010 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie odbyło się uroczyste wręczanie stypendiów naukowych i sportowych wyróżniającym się uczniom. Z inicjatywy pani Dyrektor Lucyny Błaszak uroczystość ta odbywa się cyklicznie, w celu podkreślenia osiągnięć uczniów oraz faktu, iż są oni chlubą naszej szkoły.

Część artystyczną na tę okazję przygotowała pani Iwona Trzebiatowska, która przybliżyła nam, w wersji humorystycznej, co robią i o czym marzą nasi uczniowie po szkole.

Gratulacje stypendystom i ich rodzicom z wyrazami uznania składali: Wójt Gminy Zblewo Pan Krzysztof Trawicki, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Pani Lucyna Błaszak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elwira Litz - Mieczkowska oraz Wychowawcy poszczególnych klas.

 

Uczniowie, którym przyznano stypendium za wyniki w nauce:

Szkoła Podstawowa

Weronika Kamysz (5a)

Kinga Wierzba (5a)

Dorota Dolna (5b)

Aleksandra Skrzypczak (5b)

Marta Sikora (5b)

Wiktoria Sobiechowska (5b)

Martyna Lipińska (6a)

Paulina Rezmer (6a)

Wiktoria Różańska (6a)

Joanna Puttkammer (6a)

Agata Koss (6a)

Julia Herold (6a)

Karol Nierzwicki (6a)

Magdalena Klin (6b)

Katarzyna Szweda (6b)

Emilia Rogaczewska (6b)

Radosław Fojut (6b)

Dawid Piaskowski (6b)

Gimnazjum

Katarzyna Adrych (2a)

Marta Blok ( 2c)

Arleta Borzeszkowska (2c)

Agnieszka Wojak (2c)

Kamil Trzebiatowski (3a)

Angelika Podwojska (3b)

Magdalena Gila (3b)

Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali gimnazjaliści z klasy 3b:

Kinga Sobut

Beata Strambowska

Mateusz Cherek

Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się w galerii

Iwona Konieczka

Foto: Jacek Gadecki

 
Designed by victor