headerimage
Start Wydarzenia Umiem pływać_2019
PDF Drukuj Email

 

UMIEM PŁYWAĆ


W tegorocznym kursie nauki pływania realizowanego w ramach projektu powszechnej nauki pływania "UMIEM PŁYWAĆ" wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły, z klas II i III szkoły podstawowej. Projekt ten został sfinansowany dzięki środkom Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

 

 

W trakcie trwania kursu odbyło się 10 wyjazdów do Aqua Parku w Kościerzynie. Zajęcia na basenie prowadzone były przez instruktorów pływania pod opieką ratowników oraz opiekunów z naszej szkoły.

Podczas 20-godzinnych zajęć na krytej pływalni dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć z jej uczestnikami ze szkoły z Pinczyna, z którymi wspólnie dojeżdżały. W trakcie zajęć przeprowadzane były testy kontrolne sprawdzające poziom umiejętności pływania np. meduza, korek, bąbelki z zanurzeniem głowy, strzałeczka oraz przepłynięcie 25 m na plecach albo na brzuchu dowolnym stylem.

 

 

Wyjazdy do Aqua Parku w Kościerzynie dały jej uczestnikom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również były sposobem aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji. Nauczyły się one również w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Wszystkie zaangażowane w projekt osoby zadbały o to, aby cele projektu zostały osiągnięte.

 

Więcej zdjęć w galerii

 

Felicja Gołuńska
Daria Kujawska

 
Designed by victor