headerimage
Start Wydarzenia Andrzejki_2018
PDF Drukuj Email

ANDRZEJKI

 

Dnia 29 listopada 2018r. w szkolnej świetlicy obchodziliśmy wigilię św. Andrzeja, powszechnie znaną i nazywaną Andrzejkami. W zabawie bezpośredni udział brały dzieci z klas 0-2 szkoły podstawowej, a uczniowie klas 3,4 oraz 5 spotkały się z wróżkami w swoich salach lekcyjnych. Tradycyjnie imprezę zapoczątkowała krótka historia andrzejkowego święta.Kolejnym elementem było stworzenie przez wróżki magicznego eliksiru szczęścia, później nauczyliśmy się andrzejkowego zaklęcia i mogliśmy przystąpić do wróżb. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wróżba „Serce”, polegająca na przekuwaniu serduszek, które na odwrocie zapisane były imionami dziewczynek i chłopców. Każdy uczestnik zabawy mógł dowiedzieć się, kto go najbardziej lubi!

 

 

Na koniec przy oddzielnym stoliku czekały wróżki zaopatrzone w szklaną kulę, cukierki z przepowiedniami, talent wróżenia z ręki oraz eliksir szczęścia.

Dzieci, które spotkały się z wróżkami w salach również miały możliwość zakupienia cukierka z wróżbą oraz magicznego eliksiru szczęścia. Uczniowie uczestniczący w imprezie andrzejkowej wracali do klas zadowoleni i uśmiechnięci.

Być może niektórzy jeszcze tego nie wiedzą, ale w przyszłym roku też się spotkamy!

 

Więcej zdjęć w galerii

 
Designed by victor