headerimage
Start Wydarzenia Szkolny Dzień Zdrowia
PDF Drukuj Email

Szkolny Dzień Zdrowia

 

6 lutego 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zblewie obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia. W tym dniu uczniowie z klas 0 – 4 pracowali metodą projektu.  Uczniowie wraz z nauczycielem przygotowywali zdrowy posiłek( kanapki, soki, koktajle lub sałatki). Następnie na hali widowiskowo – sportowej prezentowali wcześniej przygotowane plakaty, śpiewali piosenki i recytowali wierszyki o tematyce zdrowotnej oraz układali piramidę żywienia. Na zakończenie prezentacji swoich prac, uczniowie otrzymali jabłka, aby jeszcze bardziej podkreślić zdrowotną funkcję warzyw i owoców.

 

Uczniowie z klas 5 – 7 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli.

Dla uczniów z klas 5 przygotowano warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których uczniowie ćwiczyli na fantomach resuscytację. Podczas warsztatów z dietetyki, uczniowie wykonywali album na temat : „Warzywa i owoce podstawą diety – co o nich wiemy?”  Dowiedzieli się jaką rolę w organizmie pełnią warzywa i owoce, w jakich ilościach i pod jaka postacią należy je spożywać. Pani pielęgniarka dokonała pomiarów somatycznych uczniów (wagi i wysokości ciała). W czasie zajęć doświadczalnych uczniowie wykrywali cukier i białko w produktach spożywczych oraz obserwowali, jak alkohol działa na mózg świni.

 

 

Dla uczniów z klas 6 i 7 przygotowano prelekcję dotyczącą samobadania piersi i profilaktyki raka piersi oraz szkodliwego wpływu wifi na organizm człowieka. Uczniowie mogli sprawdzić się w torze przeszkód. Przygotowali także zdrowy posiłek podczas warsztatów  kulinarno – dietetyczne. Kolejne warsztaty dotyczyły akcji „Twoja krew, moje życie”, podczas których uczniowie poznali grupy krwi, wskazania i przeciwwskazania do oddawania krwi.  Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach z profilaktyki dotyczących sposobów radzenia sobie z problemami. Po zakończeniu warsztatów dla uczniów, odbyło się spotkanie  nauczycieli ze szkolnymi dietetykami.

 

 

Więcej zdjęć w galerii

 

Justyna Prychła

 
Designed by victor