headerimage
Start Wydarzenia Centrum Nauki EXPERYMENT
PDF Drukuj Email

Centrum Nauki EXPERYMENT


Centrum Nauki EXPERYMENT już od ponad dwunastu lat łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata.

 

 

 

Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w którym w sposób namacalny mogą na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. W Centrum Nauki EXPERYMENT stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

 

 

I właśnie po to, by obejrzeć interaktywną wystawę, której główną ideą jest nauka poprzez zabawę 12 czerwca wybrały się do Centrum dzieci z klas 2b i 2c. W trakcie pobytu mogły m. in. Odbyć „Wodną podróż”, odkryć „Tajemnice muzyki”, zobaczyć „Niewidoczne siły”, przeprowadzić „Akcję: człowiek”, poznać „Dzieje Ziemi”, a przede wszystkim poeksperymentować. Na własnej skórze poznały siłę trzęsienia ziemi i zobaczyły świat oczami zwierząt. Na warsztatach „Ale kosmos!” uczniowie wcielili się w astronautów i wzięli udział w misji badawczej po Układzie Słonecznym. Z wielkim zaangażowaniem przeprowadzili eksperymenty chemiczne i fizyczne pokazujące czym charakteryzują się planety, co mają wspólnego z Ziemią, a czym się od niej różnią.

 

 

Oprócz wizyty w Centrum dzieci miały też okazję przespacerować się brzegiem morza. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z Bałtykiem.

Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.

 

Więcej zdjęć w galerii

 

Wiesława Guzińska

 
Designed by victor