headerimage
Start Wydarzenia Sprzątamy
PDF Drukuj Email

Czystsze lasy z akcją „SprzątaMY”


W tym roku szkolnym dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy polskie lasy”. W piątek 20 września 2019r. uczniowie z klas 3a i 3b wraz z wychowawcami sprzątali fragment lasu w Cisie. Gdy zajechaliśmy do Nadleśnictwa Cis, czekały na nas przygotowane worki na śmieci i rękawiczki. Ochoczo wyruszyliśmy z leśnikami do pobliskiego lasu. Niestety jeszcze wśród ludzi są tacy, którzy nie mają wyobraźni, by zrozumieć co by się stało gdyby każdy zostawił śmieci w lesie. Uważamy, podobnie jak pan Prezydent Duda – inicjator akcji, że las jest bardzo ważny, nie tylko jako miejsce rekreacji, ale także dla ochrony klimatu. Zbieraliśmy każdy śmieć nawet ten najmniejszy. Nasze worki były pełne po brzegi. Przyłączamy się do apelu pierwszej damy: „Odwdzięczmy się lasom za to, co nam dają”.

 

 

 

Gdy posprzątaliśmy fragment lasu czekała na nas niespodzianka. Mogliśmy rozgrzać się przy ognisku a przy okazji usmażyć kiełbaskę. Na domiar tego, pan leśniczy przywiózł sowę – puszczyka uralskiego. Opowiedział nam o niej ciekawostki. Popisywała się fruwaniem na sygnał opiekuna, a nawet mogliśmy ją pogłaskać.  Była to żywa lekcja przyrody.

 

 

Ponoć spacery wokół drzew poprawiają nastrój. Potwierdzamy z całą pewnością, ponieważ wróciliśmy zadowoleni i w cudownych nastrojach.

 

Więcej zdjęć w galerii

Jolanta Miszker

 
Designed by victor