headerimage
Start Wydarzenia DEN_2019
PDF Drukuj Email

DZIEŃ  EDUKACJI NARODOWEJ


Dnia 15 października 2019 roku w  Publicznej Szkole Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Zblewo - pan Artur Herold, ksiądz prałat Zenon Górecki, sołtys Zblewa - pan Roman Rambowski, sołtys Miradowa pan Ryszard Gumiński, dyrektor GOK pani Aneta Osowska, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Izabela Rutkowska oraz nauczyciele i rodzice uczniów naszej szkoły.

 

Gośćmi specjalnymi byli nauczyciele z Wielkiej Brytanii, Grecji i Węgier, którzy przybyli do naszej szkoły w ramach realizowanego projektu „Guiding the development of responsible citizenship in schools” w ramach programu ERASMUS+.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej, następnie odśpiewano nasz hymn narodowy. Potem uczniowie klasy 6 d zaprezentowali piękny taniec z flagami, w którym w wymowny i wzruszający sposób przedstawili znaczenie wspólnoty państw należących do Unii Europejskiej. Zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły powitała dyrektor szkoły – pani Lucyna Błaszak. Wójt gminy Zblewo - pan Artur Herold  również serdecznie przywitał gości i podziękował pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud jaki wszyscy wkładają w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy również od pani Izabeli Rutkowskiej - przewodniczącej Rady Rodziców i od sołtysa Zblewa - pana Romana Rambowskiego. Następnie dyrektor – pani Lucyna Błaszak wraz z Wójtem Gminy Zblewo - panem Arturem Herold  wręczyli nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły za  szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej.

 

 

Po zakończeniu części oficjalnej  uczniowie klasy 6 b zaprezentowali przedstawienie pt. „Godzina wychowawcza”, w którym w humorystyczny sposób przedstawili codzienne zmagania nauczycieli wychowawców.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem kwiatów i symbolicznych upominków dla zaproszonych gości, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. W tak miłej atmosferze spędziliśmy obchody Dnia Edukacji Narodowej. Mamy nadzieję, że w następnych latach będziemy mogli równie miło obchodzić to ważne dla naszej społeczności święto w tak miłym gronie.

 

Więcej zdjęć w galerii

Halina Jaworska

 
Designed by victor