headerimage
Start Wydarzenia Szkoła pamięta
PDF Drukuj Email

Szkoła pamięta

 

W piątek 25.10.2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie wzięli udział w akcji pod nazwą „Szkoła pamięta”, której inicjatorem było MEN. Tego dnia uczniowie klas 4-8 podczas zajęć z wychowawcą odwiedzili wraz z wychowawcami cmentarz parafialny, miejsca pamięci oraz miejsca związane z historią naszej miejscowości.

 

Barwne znicze, znak naszej pamięci, zapłonęły na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły, patrona szkoły, księży, ofiar II wojny światowej. Dzień wcześniej członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzili cmentarz i uprzątnęli mogiłę mieszkańców Zblewa zamordowanych podczas II wojny światowej w Lesie Szpęgawskim przez hitlerowskich oprawców oraz grób mieszkańca naszej miejscowości, który był kierownikiem nieistniejącej już szkoły w miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Zblewa.

 

 

Wiemy, że takie akcje są bardzo ważne i potrzebne. Człowiek nie może patrzeć tylko w przyszłość, powinien też pamiętać o przeszłości, o ludziach, którzy tworzyli historię miejsca, w którym mieszkamy.

 

Więcej zdjęć w galerii

 

 

Joanna Makowska

 
Designed by victor