headerimage
Start Wydarzenia Gang Słodziaków
PDF Drukuj Email

GANG SŁODZIAKÓW


Dnia 1 października 2019 r. w naszej szkole w Hali Widowiskowo – Sportowej p. bibliotekarka Ewa Ciecholewska - Litzau oraz p. Anna Łąska zorganizowały głośne czytanie dalszych przygód bohaterów książki pt: „Gang Słodziaków. ”

 

 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nasze zmagania odbywały się w dwóch turach. Pierwsze prezentowanie książki odbyło się o godz. 10.50, drugie o godz. 12.00.

O odczytanie dalszych przygód „Słodziaków” oprócz pani bibliotekarki i  p. Ani zostali poproszeni nauczyciele, którzy w tym czasie przebywali z klasami na hali. Podczas naszych zmagań czytelniczych dzieci jednocześnie mogły oglądać prezentację multimedialną przedstawiającą ilustracje do czytanego fragmentu książki.

 

 

Po każdym przeczytanym rozdziale odbywał się krótki quiz składający się z trzech pytań. Celem tego działania było sprawdzenie stopnia zrozumienia głośnego czytania.

Po skończonym czytaniu dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie z klas 1- 3 otrzymali drobne upominki, które przygotował organizator i zarazem sponsor tego przedsięwzięcia Biedronka.

Na zakończenie naszego spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny. Dzieci miały zaprezentować dalsze przygody swoich ulubionych bohaterów z Gangu Słodziaków.

 

Dnia 28 października 2019 r. w naszej szkole na holu odbyło się wręczanie nagród za konkurs plastyczny dotyczący dalszych przygód Gangu Słodziaków.

Konkurs ten miał na celu rozwijanie wyobraźni artystycznej i kreatywności dzieci. Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie pracy w formacie A4, w kategorii grupy 0 i klas pierwszych kredkami, a w kategorii klas 2-3 dowolną techniką.

Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci, ponieważ oddano do oceny bardzo dużo prac. 14 uczniów zostało nagrodzonych maskotkami przedstawiającymi bohaterów „Gangu Słodziaków” i książkami, których sponsorem była Biedronka.

 

Organizatorzy konkursu p. Ewa Ciecholewska – Litzau oraz Anna Łąska wręczyły dyplomy i wyróżnienia wraz z nagrodami w poszczególnych kategoriach:

 

Kategoria klas 0-I:


I miejsce -   Oliwia Weltrowska – kl.1c

II miejsce -  Antonina Ćwiklińska – kl.1c

III miejsce - Karolina Kepka – kl.1b

Anna Konewka – kl. 1b

Przemysław Schweda kl. 1c

 

Wyróżnienia:

Lidia Plutowska – kl. 1b

Lena Szrajber – kl. 1b

 

Kategoria klas II-III:


I miejsce -   Nicola Burczyk – kl. 3b

II miejsce -  Ryszard Szweda – kl. 2b

III miejsce - Marta Podwojska – kl. 2a

Dominik Krajewski – kl. 2b

Marcel Hendryk – kl. 3b

 

Wyróżnienia:

Agata Libera – kl. 3c

Kornelia Leńska –kl. 3b

 

GRATULUJEMY!!!

Więcej zdjęć w galerii

 

Ewa Ciecholewska - Litzau

 
Designed by victor