headerimage
Start Wydarzenia W Zakopanem
PDF Drukuj Email

Sukces czwartoklasistów
w ogólnopolskim konkursie plastycznym


Na początku września uczniowie klasy 4a integracyjnej Publicznej Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi w Zblewie brali udział w ogólnopolskim  konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży. Bardzo ucieszył ich werdykt jury i informacja, że zajęli trzecie miejsce, a w nagrodę spędzą cztery dni w sercu Tatr, w Zakopanem.

 

 

 

16 grudnia 2019 r. rozpoczęła się dla czwartoklasistów wielka przygoda, pociągiem wyruszyli do Zakopanego. Następnego dnia, po zakwaterowaniu w hotelu z pięknym widokiem na Giewont, spacerowali po urokliwych Krupówkach i gościli w niesamowitej Krainie Światła na  Gubałówce. Sto tysięcy światełek, bajkowe iluminacje w tym 8-metrowy jeleń, 4-mertowy świstak, ramki, sanie ciągnięte przez konia, wagonik kolejki, miś i przepiękny widok na Zakopane cieszyły oczy i serca uczniów.  Kolejnego dnia po śniadaniu z panią przewodnik, dzieci wyruszyły na górski szlak wiodący na Kalatówki. Podziwiali skocznie narciarskie Wielką i Średnią Krokiew, gościli w urokliwej Pustelni Brata Alberta, brali udział w zajęciach w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. To ciekawe miejsce, odkryło przed nimi klimat Tatr. Multimedialne wystawy, filmy, pobyt w jaskini i doświadczenie spadającej lawiny, to tylko niektóre z atrakcji, których doświadczyli tam uczniowie. Wieczorem mali Zblewiacy spotkali się z góralem gawędziarzem i w radosnym nastroju, całą klasą zasiedli do wigilijnego stołu.

 

 

Były kolędy, życzenia, smakołyki i drobne upominki. Kolejny dzień to kolejny górski szlak, tym razem trasa wiodła piękną doliną reglową położoną między grzbietami Krokwi i Sarniej Skały. Malowniczy charakter Dolinie Białego, którą wędrowali czwartoklasiści nadawały strome zbocza regli, częste bramy i iglice skalne oraz wyrzeźbione w wapieniach koryto Białego z licznymi kaskadami i wodospadem. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników wycieczki był Myszogród – miniaturowy świat, w którym za taflami szkła, żyje ponad tysiąc myszek. Mieszkańcy Myszogrodu jeździli pociągiem, latali w UFO, mieli w pełni umeblowane domki w górach, serze, na magicznych drzewach, w gitarze i książkach. Żyli w zimowym mieście ze stokiem narciarskim, barami i restauracjami.

 

 

20 grudnia, cali, zdrowi, nieco zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, finaliści konkursu powrócili do domów.

 

Więcej zdjęć w galerii

 

B. Kośnik

 
Designed by victor