headerimage
Start Wydarzenia Zbieramy kasztany i żołędzie
PDF Drukuj Email

Podsumowanie akcji
„ Zbieramy kasztany i żołędzie dla leśnej zwierzyny”


W Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie dzieci z klas 0-3 po raz drugi włączyły się w akcję „Zbieramy kasztany i żołędzie dla leśnej zwierzyny.” Dnia 02.12.2019 r. odbyło się podsumowanie tegorocznej akcji.

Najważniejszym gościem naszego spotkania był pan Marcin Rutkowski – leśniczy z Leśnictwa Cis, główny inicjator akcji. Dzieci z klas 0-3 bardzo chętnie włączyły się w zbiórkę, codziennie przynosiły jakieś dary.

 

 

Razem zebraliśmy 609 kilogramów kasztanów i żołędzi.

Spotkanie rozpoczęło się rozmową z uczniami na temat lasu. Pan leśniczy przekazał cenne wiadomości na temat ptaków i leśnej zwierzyny, ich zachowania oraz sposobu dokarmiania w czasie zimy.  Głównym celem spotkania było wynagrodzenie wszystkich uczniów, którzy włączyli się w akcję.

I miejsce zajęła Antonina Ćwiklińska z klasy 1c, II miejsce zajęła Agata Libera z klasy 3c, III miejsce zajęło dwoje uczniów tj. Kinga Rankiewicz z klasy 1c oraz Łukasz Szweda z klasy 3a. Było też wyróżnienie dla Lidii Plutowskiej z klasy 1b. Poza tym wszyscy uczniowie zostali obdarowani pięknymi nagrodami, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

Dzieci z naszej szkoły chętnie pomagają zwierzętom, ponieważ ich los nie jest nam obojętny. Kochamy przyrodę!

 

Łucja Ryczek, Edyta Damaszk

 
Designed by victor