headerimage
Start Wydarzenia Dzień Zdrowia i Profilaktyki
PDF Drukuj Email

DZIEŃ ZDROWIA I PROFILAKTYKI

 

W dniu 28.02.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia i Profilaktyki.

Uczniowie klas 0 - IV rozpoczęli od obejrzenia spektaklu profilaktycznego pt. „Miś niegrzeczniś”,  przedstawionego przez Teatr Kurtyna. Następnie uczestniczyli w „wyścigach na wesoło". Uczniowie, ubrani w jednolite koszulki, prezentujące wybrane warzywo lub owoc,  rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy 0 – II i klasy III – IV, mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną oraz umiejętnością współpracy w zespole. Wraz ze swoim wychowawcą przygotowywali także zdrowy posiłek – kanapki, koktajle, sałatki.

 

 

Uczniowie klas V uczestniczyli w warsztatach nt. Wpływu hałasu na zdrowie człowieka. Podczas warsztatów poznali źródła hałasu oraz skutki dla zdrowia wywołuje duże natężenie hałasu. W warsztatach pt. „Cukier? – Nie, dziękuję” uczniowie dowiedzieli się, jakie skutki powoduje spożywanie cukrów prostych oraz w jakich produktach i ilościach cukry proste występują. Zostali również przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - odbyli praktyczne ćwiczenia reanimacji.

 

 

Uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach pt.”Pogromcy jednorazowego plastiku” oraz podobnie, jak klasy VII i VIII uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym Teatru Kurtyna pt. „ Super żart”, które zawierało wartości wychowawczo – profilaktyczna oraz społeczne.   Przedstawienie to miało na celu kształtowanie postaw aprobujących abstynencję i unikanie substancji psychoaktywnych oraz umiejętności krytycznego myślenia.

 

 

Natomiast klasy VII poznały zasady prawidłowego przechowywania żywności oraz rodzaje i numerację na pojemnikach spożywczych, i butelkach plastikowych. Uczyli się odczytywać etykiety umieszczone na opakowaniach artykułów spożywczych. Poznali rodzaje, nazwy, numerację i dopuszczalne ilości konserwantów zawartych w produktach spożywczych. Uczniowie klas VII w dniu 20.03.2020 R., wezmą udział w warsztatach „Hazard, nie dziękuję”

 

Uczniowie klas VIII w praktycznych doświadczeniach wykrywali cukry, tłuszcze i białka w produktach żywnościowych. Pani pielęgniarka, w tych klasach przeprowadziła pogadanki na temat szkodliwego wpływu palenia e-papierosów na zdrowie człowieka. We wszystkich klasach pani pielęgniarka i nauczyciele przeprowadzili pogadanki jak chronić się przed zachorowaniem na korona wirusa. Zapoznawali uczniów ze sposobami zachowania czystości i higieny rąk.

Każda klasa przygotowała wraz ze swoim wychowawcą zdrowe śniadanie.

Na zakończenie wszystkie klasy spotkały się w hali widowiskowo – sportowej, aby zaprezentować swoje filmiki na wcześniej zadany temat, „Co codziennie robisz dla zdrowia?” Oraz aby obejrzeć pokazy reanimacji, zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas 0 – IV za udział w rywalizacji sportowej otrzymali drobny sprzęt sportowy, który posłuży mi podczas spędzania aktywnych przerw. Pozostali uczniowie otrzymali gadżety oraz certyfikaty potwierdzające udział w Dniu Zdrowia i Profilaktyki.

 

Więcej zdjęć w galerii

 
Designed by victor