headerimage
Start Wydarzenia Mud Season Madness
PDF Drukuj Email

Wielki sukces Radka – jedyny w Polsce
i czwarty na świecie


Jestem wychowawcą klasy VB. Mam zaszczyt poinformować, iż uczeń naszej szkoły Radosław Piątek podczas pobytu w domu, w okresie epidemii, dokonał  niebywałej rzeczy. Otóż w miesiącu marcu intensywnie trenował na specjalistycznym sprzęcie - ergometrze wioślarskim Concept 2.Słowem wstępu Concept 2 to najpopularniejszy na świecie ergometr wioślarski. Jeśli jest jakiś na siłowni, to jest to właśnie ten model. Używany jest przez czołowych zawodników na treningach, zawodach czy mistrzostwach. Daje to obraz skali popularności i ilości uczestników.

 

 

Radek trenuje na ergometrze 6 m-cy i przepłynął w tym czasie prawie 300 000 metrów. Cyklicznie pojawiają się tzw. challenge, czyli różnej trudności wyzwania mające na celu motywację do ćwiczeń.

Challenge, o którym mowa to tzw. Mud Season Madness, jeden z najtrudniejszych, bo wymagający regularnych codziennych treningów. Trwał on od 1 do 31 marca i aby go zaliczyć oraz być ujętym w rankingu trzeba było wykonać przynajmniej 25 treningów.

W kategorii dzieci do lat 16 był to przynajmniej dystans 2 500 metrów. Radek zaliczył 28 takich treningów.

Jest jedynym w Polsce i czwartym na świecie dzieckiem, które go ukończyły. Otrzymał za to specjalny certyfikat z USA.

Radek ma 11 lat i treningi wymagały od niego bardzo dużego poświęcenia nie tylko fizycznego, ale także psychicznego, a przede wszystkim ogromnej wytrwałości i ducha walki. Radek jest fighterem i zawsze walczy do końca. Nieraz robił trening na maksa.

Jako ciekawostkę podam, że Radek osiągał maksymalny puls ponad 210, co jest absolutnie naturalne dla tak młodego organizmu, ale świadczy także o tym, że w trening wkładał całe swoje serce.

 

 

Niestety sport ten nie jest na tyle popularny, jak na to zasługuje, a wielka szkoda bo jest to sport, zaraz po biegach narciarskich, najbardziej budujący wytrzymałość i charyzmę oraz jest świetnym treningiem kardio. W treningu, wbrew pozorom, zaangażowane jest ok. 85% wszystkich mięśni.

Radek jest dobrym przykładem na to, że warto uprawiać sport, co w dzisiejszych, bardzo multimedialnych czasach, jest niezwykle istotne.


Więcej zdjęć w galerii

GRATULUJEMY!!!

 

Dumna wychowawczyni klasy Vb, Olimpia Godlewska

 
Designed by victor