headerimage
Start Wydarzenia Ślubowanie Pierwszoklasistów_2020
PDF Drukuj Email

Ślubowania Pierwszoklasistów

 

W piątek 16 października 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Zblewie odbyło się Pasowanie Pierwszoklasisty.  Tegoroczne Ślubowanie przebiegło inaczej niż zwykle ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną. W tym dniu w obu klasach panowała odświętna atmosfera, uczniowie ubrani na galowo udowodnili, że zasługują na miano prawdziwego ucznia.

 

 

Uroczystość odbyła się w sali lekcyjnej, w której uczniowie przebywają codziennie, tylko w gronie swoich rówieśników. Najpierw nastąpiło przywitanie uczniów, następnie sprawdzenie czy są gotowi, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Pierwszaczek” i wspólnie recytowały wierszyk pt. „Już nie jestem przedszkolaczek”, po czym odśpiewały hymn i złożyły przyrzeczenie.

Z uniesioną prawą ręką przed sztandarem szkoły ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania wychowawczyni symbolicznym ołówkiem pasowała każdego słowami „Pasuję Ciebie na ucznia”. Po zakończeniu pasowania zaśpiewały radosną piosenkę pt. „Kolorowe kredki”, następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Słodkie upominki i wspólne zdjęcia uwieńczyły ten wspaniały, niezapomniany dzień.

 

Więcej zdjęć w galerii

Łucja Ryczek

Foto:
Jacek Gadecki

 
Designed by victor